Havarijné poistenie

Kontakt

Havarijné poistenie (KASKO)


Pri vzniku nepredvídateľnej škody ktorú spôsobíte vašim vozidlom, pri ktorej si poškodíte aj svoje auto, z vašej zákonnej poistky sa uhradí len škoda Vami spôsobená na druhom vozidle. V prípade ak nemáte dojednané havarijné poistenie, opravu vášho auta alebo kúpu nového (v prípade krádeže alebo totálnej škody) si budete musieť zaplatiť vy sám.

Pokiaľ na parkovisku zistíte, že Vaše vozidlo bolo poškodené neznámym škodcom, a nemáte havarijné poistenie, škodu si musíte taktiež uhradiť z vlastných zdrojov. Práve havarijné poistenie zabezpečuje úhradu škody aj na vašom vozidle spôsobenú Vami alebo inou osobou a tiež kryje aj iné vážne riziká - krádež, vandalizmus, poškodenie živelnou udalosťou, úraz/smrť vodiča alebo spolucestujúcich a iné.

Na rozdiel od poistenia cez predajcov vozidiel a cez leasingové spoločnosti, u nás získavate aj poradenstvo pri výbere poistenia, správu vášho poistenia, poradenstvo pri vzniku škody, pomoc pri likvidácii poistných udalosti a informačný zdroj v prípade, že je na trhu výhodnejšie poistenie ako tomu bolo doteraz.

Poznáme poistné podmienky jednotivých poisťovní a upozorníme Vás na dôležité skutočnosti vopred. Vedeli ste, že niektoré poisťovne nekryjú havarijným poistením úmyselné podpálenie vozidla?